Dom-Mazura

O nas

Das Objekt Dom Mazura

Naszym marzeniem było stworzenie wyjątkowego miejsca, w którym pobyt na łonie przyrody nie oznaczałby rezygnacji z wygód i komfortu. Dom Mazura jest oazą spokoju, strefą relaksu i odpoczynku tylko dla dorosłych. Ofert dla rodzin jest sporo, czasami jednak nawet rodzice czy dziadkowie potrzebują miejsca, w którym mogliby odpocząć sami. Na co dzień otacza nas tyle różnych dźwięków, że nasze myśli nie zawsze mogą się przez nie przedrzeć. W Domu Mazura słychać tylko odgłosy natury, a nasz Patron - Strażnik Ciszy dba o to, by tak pozostało. Można się tu zaszyć w zakamarkach naszego ogromnego ogrodu, w spokoju poczytać książkę nad stawem, napić się aromatycznej kawy lub wina na hamaku lub po prostu nie robić nic.

Nasz obiekt jest bardzo kameralny. Przeznaczony dla maksymalnie dziesięciu gości, którzy rozlokowani są w pięciu dużych apartamentach z łazienkami, wygodnymi łóżkami, miękkimi fotelami do oglądania telewizji, słuchania muzyki lub czytania. Każdy apartament ma aneks kuchenny ( lub oddzielną kuchnię) wyposażony w lodówkę, czajnik, ekspres do kawy ( na filtry) i inne niezbędne w kuchni naczynia. Nie ma możliwości gotowania w apartamentach, można jedynie przygotować kawę, herbatę lub kanapkę.

Do każdego apartamentu przynależy duży, częściowo zadaszony taras z leżakami, fotelami i stolikiem.

Oferujemy ponadto możliwość zamówienia za dodatkową opłatą masażu relaksacyjnego lub Zdrowotnego, który wykona fizjoterapeuta w specjalnie do tego przeznaczonym pokoju.

Ein wunderbarer Ausblick
Ein verträumter See.

Na obszarze 5,5 hektara znajdują się dwa zarybione stawy z pomostem i małą łódką, klimatyczne altanki, leżaki, hamaki, miejsce na ognisko. Kochamy zwierzęta, dlatego adoptowaliśmy cztery psy ze schroniska. Psy w ciągu dnia odpoczywają na wygrodzonym terenie, a w nocy pilnują całej posiadłości. Mamy też cztery kuce, kury i pięć uli oraz własne szklarnie z warzywami i spory sad owocowy (jabłonie, grusze, śliwy i czereśnie). Owoce można jeść prosto z drzewa!

Gościom oferujemy obfite śniadania, które przygotowujemy z własnych, ekologicznych upraw, naszych jajek od szczęśliwych kur, naszego miodu i własnych przetworów. W pozostałe produkty zaopatrujemy się u sąsiadów, którzy są lokalnymi producentami produktów ekologicznych ( chleby, wędliny, sery).

Zwischen den Bäumen in der Hängematte zum Träumen
Pferde in Dommazura

Sąsiedztwo natury, domowych zwierząt, przepiękne widoki i cisza składają się na niezwykłą atmosferę tego miejsca. Można wsłuchać się w odgłosy przyrody - ptaków, żab, żurawi, dzikich kaczek....Niezapomnianych wrażeń dostarcza słuchanie odgłosów rykowiska jeleni - spektaklu, który zaczyna się pod koniec sierpnia i trwa ponad miesiąc. Wieczory spędzane przy lampce wina na tarasie, przy kominku lub przy ognisku pod rozgwieżdżonym niebem potęgują doznania...jesienne grzybobrania, dla zainteresowanych wędkowanie ...czy potrzeba czegoś więcej?!

Udogodnienia w obiekcie:

Teren jest całkowicie ogrodzony, zamknięty dla osób postronnych, zapewnia kameralny pobyt naszym Gościom.

W budynku głównym jest ogólnodostępne wi-fi, niestety na terenie posiadłości jest słaby zasięg telefonu, trzeba wyszukać miejsce z lepszym zasięgiem. Auta można parkować pod zadaszoną wiatą.W garażu mamy kilka rowerów, które udostępniamy Państwu, a jeżeli przyjedziecie Państwo ze swoimi rowerami, możecie również przechować je w garażu.

Abends in Dommazura
Luftaufnahme der Anlage

Okolica

Najbliższa okolica zapewnia wiele możliwości do aktywnego wypoczynku. Udostępnimy Państwu mapy, które ułatwią dotarcie do tych atrakcji. W naszym sąsiedztwie przebiegają szlaki turystyczne do pieszych i rowerowych wypraw. Rowerowy Szlak Czerwony „ Szwajcarii Połczyńskiej” wiedzie w pagórkowatym terenie przez przepiękne lasy bukowe, Dolinę Pięciu Jezior i inne atrakcje. Rowerowy Szlak Niebieski wiedzie „Pradoliną Dębnicy”, oferuje szczególne wrażenia widokowe. Ścieżka rowerowa dawnym nasypem kolejowym prowadzi przez najbardziej malownicze tereny Drawskiego Parku Krajobrazowego.

Obszar Szwajcarii Połczyńskiej, który rozciąga się między Czaplinkiem a Połczynem Zdrój na terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego to jeden z najbardziej urokliwych zakątków tego pojezierza, znajduje się na nim kraina pięciu jezior ( Krzywe, Krąg, Długie, Głębokie i Małe).